V video seminarju predstavljamo vse, kar morate vedeti o pravici do letnega dopusta in o regresu za letni dopust.
Predavateljica Tanja Bohl, ki je specializirana za delovno pravo, naprej navede nekaj splošnih dejstev o letnem dopustu, med drugim kaj obsega sama pravica do letnega dopusta ter kakšna sta narava ter namen te pravice.
V nadaljevanju se odvetnica posveti zakonskim določbam, ki urejajo letni dopust. V tem delu, ki mu nameni precej pozornosti, podrobneje pojasni pridobitev pravice do letnega dopusta, minimalno trajanje letnega dopusta in v katerih primerih je mogoče daljše trajanje letnega dopusta. Predstavi, kako je glede določitve sorazmernega dela dopusta, izrabe letnega dopusta ter kdaj ga je mogoče izrabiti kasneje, pa tudi kakšen je način izrabe letnega dopusta. Opozori tudi na neveljavnost odpovedi do pravice do letnega dopusta in kdaj se lahko celo uveljavlja odškodninska odgovornost delodajalca. Predavateljica skozi celotno poglavje navaja, kaj se pogosto dogaja v praksi in na kaj paziti.
Omeni tudi zakonske določbe glede nadomestila plače za letni dopust, opozori na nekatere druge določbe ZDR-1, ki se nanašajo na letni dopust ter tudi kazenske določbe.
Predavateljica se dotakne tudi regresa za letni dopust, kjer predstavi splošne določbe glede regresa ter zakonske določbe, ki jih ureja 131. člen ZDR-1, na koncu pa še na kratko omeni kazenske določbe, ki grozijo delodajalcem.
Kazalo vsebine:
- Splošno o letnem dopustu
- Letni dopust - zakonske določbe
- Nadomestilo plače - zakonska določba
- Dodatno o letnem dopustu
- Letni dopust - kazenske določbe
- Splošno o regresu
- Regres - zakonske določbe
- Regres - kazenske določbe
Oglejte si še naslednje video seminarje:
Sprememba REK obrazcev od 1. 1. 2016
Ekonomsko odvisne osebe
Novi zakon o zaposlovanju, samozaposlovanju in delu tujcev
Predavatelj:
Tanja Bohl je leta 2001 zaključila študij prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Po opravljenem državnem pravniškem izpitu leta 2003, je odvetniško kandidaturo opravljala najprej v zasebni pravni pisarni, nadaljevala v Odvetniški družbi Ulčar&Ulčar iz Ljubljane. Od maja 2013 pa ima lastno Odvetniško pisarno Bohl. Specializirana je za delovno in kazensko pravo, zaključuje tudi magistrski študij kazenskega prava. Je predavateljica, avtorica vrste seminarjev, priročnika in člankov s področja delovnega prava. Kot odvetnica se že vrsto let ukvarja z zastopanje delavcev v postopkih pred sodiščem zoper delodajalce ter zlasti z vodenjem postopkov odpovedi pogodb o zaposlitvi delavcem za delodajalce ter zastopanje le teh v individualnih delovnih sporih zoper delavce.